تخمک گذاری چیست ؟ توضیحات تکمیلی درباره تخمک گذاری

 • dr.yavari تاریخ شروع
 • تخمک گذاری نقطه ای در چرخه قاعدگی است که یک تخمک کوچک از تخمدان شما (که در آن با هزاران تخمک دیگر زندگی می کند) به لوله های فالوپ بدن منتقل می شود.

  تخمک زمان شروع این سفر را به دلیل سیگنال های هورمون های شما می داند- معمولا در روز 14 قاعدگی شما اتفاق می افتد که به آن NIH می گویند.این هورمون ها همچنین باعث آماده شدن رحم برای باروری می شود.

  به گفته انجمن بارداری آمریکا، تخمک در طول لوله های فالوپی 12 تا 24 ساعت زنده می ماند و در انتظار پیوستن به اسپرم است. (اسپرم میتواند تا پنج روز در دستگاه تناسلی زن باقی بماند، به همین علت است که شما فقط یک روز زمان دارید تا از تنها تخمکی که در هر ماه آزاد میشود برای باروری استفاده کنید .)

  دکتر جنیفر کنتی، استادیار بالینی دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا قاعدگی را این طور معنی می کند:
  یک دوره انتشار خون و بافت رحمی ، که دو هفته پس از شروع دوره شما اتفاق می افتد و بدن را برای تنظیم مجدد رحم برای بارداری و تخمک گذاری ماهانه آماده می کند.
  نشانه های تخمک گذاری

  احتمالا زمان تخمک گذاری خود را نمی دانید - اگرچه بعضی از افراد احساس درد شکمی که با تخمک گذاری هماهنگ است را از نشانه های آن میدانند.

  برای اکثریت مردم، ترشحات واژنی یک شاخص واضح است: هنگامی که شما تخمک گذاری می کنید یا نزدیک به تخمک گذاری هستید، تغییرات در ترشحات واژنی از بارزترین نشانه هاست .
  همچنین می توانید با کنترل درجه حرارت پایه بدن خود ، یعنی دمای بدن شما بعد از استراحت و بیدار شدن از خواب ، متوجه زمان تخمک گذاری شوید زیرا در زمان تخمک گذاری دمای بدن بالا میرود.
  از سوی دیگر ممکن است متوجه شوید که میزان میل جنسی شما در زمان تخمک گذاری تغییر می کند که این به میزان ابتلا به میل جنسی شما نیز بستگی دارد.
  کیت های تست تخمک گذاری در اکثر داروخانه ها در دسترس است، اما اگر شما سندروم تخمدان پلی کیستیک دارید(تنبلی تخمدان)، ممکن است نتیجه تست کاذب نشان داده شود.
  what-is-ovulation.jpeg

  آیا شما به طور منظم تخمک گذاری می کنید؟

  تشخیص این موضوع سخت است.

  بسیاری از مردم تصور می کنند چون دارای خونریزی های سر وقت و بدون مشکل هستند ، تخمک گذاری منظمی دارند ولی این امر لزوما درست نیست.
  خونریزی بین دوره ها یا فواصل غیر قابل پیش بینی می تواند نشانه ای باشد که شما به طور منظم تخمک گذاری نکنید.
  خونریزی نامنظم واژینال همچنین می تواند نشانه ای از مشکلات جدی تر را نشان دهد، بنابراین اگر چنین مشکلی دارید، بهتر است که به یک متخصص بیماری های زنان مراجعه کنید.
   
  آخرین ویرایش توسط مدیر

  موضوعات مشابه