درمان با IVF ، ناباروری ( نازایی ) و انتقال جنین

 • dr.yavari تاریخ شروع
 • انتقال جنین

  هنگامی که تخمک های اهدا کننده دریافت می شود ، باید یک نمونه اسپرم را در روز تخمک گذاری تهیه کنید تا تخمک ها برای ایجاد جنین انسان تلقیح شوند.

  جنین ها تا زمان رسیدن به مرحله مناسب برای انتقال (به طور معمول در روز سوم) در کشت قرار می گیرند. این زمانی است که گیرندگان باید برای انتقال به رحم به کلینیک مراجعه کنند.

  هنگامی که آندومتر به ضخامت ایده ال می رسد ، یعنی ظاهر سه تایی و یک پوشش 8 میلی متری، جنین ها منتقل می شوند.

  انتقال جنین( ET )یک روش ساده و بدون درد است که پس از آن تنها چیزی که باید انجام شوداین است که منتظر تخمک گذاری جنین باشد. به عبارت دیگر ، حاملگی چیزی ست که هر زنی پس از انجام ET انتظار آن را دارد.

  تست بارداری و نظارت بر جنین

  یک زن می تواند با استفاده از یک آزمایش خون بتا در عرض 10 روز بارداری را تشخیص دهد. نتیجه این آزمایش دقیق است ، دریافت کنندگان باید حد اقل 14 روز یا بیشتر بعد از باروری صبرکنند.

  درصد موفقیت

  تخمک های اهدا کننده از بالاترین کیفیت برخوردار است ، زیرا آن ها توسط زنان جوان و سالم اهدا شده اند که از هیچ مشکل ناباروری رنج نمی برند. برای پذیرفتن اهدا کنندگان ، آن ها باید یک سری آزمایشات پزشکی کامل انجام دهند تا از سلامت مطلوب برخوردار باشند.

  با توجه به این موضوع ، منطقی است که چرخه های IVF با استفاده از تخمک های اهدا کننده ، معمولا میزان موفقیت بیشتری را نسبت به دوره هایی که با استفاده از تخمک های خود شخص بیمار انجام می شود.
  embryo-transfer.jpg

  هنگام تصمیم گیری برای استفاده از تخمک های اهدایی باید داده های آمای زیر را در نظر گرفت:

  سن دریافت کننده : زنان بالای 40سال دارای موارد کمپلمان ، میزان تولد زنده و میزان بار داری بالینی هستند. در نتیجه ، میزان درصد سقط جنین بالاتر است.

  پذیرش رحم : با پیشرفت سن مادر میزان پذیرش بارداری رحم کاهش می یابد ، به ویژه اگر سابقه بیماری های پاتولوژیک در رحم وجود داشته باشد، مثل میوم یا پلیپ.

  فشار خون : همراه با سایر اختلالات سیستمیک ، فشار خون در زنان مسن بیشتر اتفاق می افتد ، امری که ممکن است باعث کاهش پتانسیل لانه گزاری شود.

  احتمال حاملگی با تخمک های اهدایی ممکن است بسته به سایر عوامل مانند آناتومی رحم گیرنده ، استفاده از تخمک های منجمد شده در مقابل تخمک های تازه ، سن اهدا کننده و گیرنده ، ناباروری در گیرنده و غیره باشد.
   
  آخرین ویرایش توسط مدیر